utorak, 24 Septembar 2019 12:53

НАСТАВЉЕНИ РАДОВИ НА ОБИЛАЗНИЦИ У УЛИЦИ БРОДСКОГ БАТАЉОНА

Споразум о реализацији и реконструкцији улице Бродског Батаљона потписан је 19. јуна када је званично и обиљежен почетак радова на терену.

Међутим, због неусклађености проведене парцелације и пројектног рјешења саобраћајнице радови су обустављени.

Начелник општине Брод Илија Јовичић рекао је да је ово веома значајан инфраструктурни објекат који ће значајно олакшати живот Брођана и објаснио да се због грешке пројектанта морало приступити накнадном откупу земљишта и издавању нове грађевинске дозволе.

Грешка која је уочена на самом почетку је отклоњена, а рок за извођење радова које изводи предузеће „МГ Минд“ од 150 дана биће продужен, рекао је Јовичић.

Вриједност пројекта је 1.540.000 КМ, а средста су у пуном износу обезбјеђена од стране Министарства, ЈП „Путеви РС“ и Владе Републике Српске.

obilaznica 2

IMG c912bcb77ecf55988f1a6356f6d09386 V