utorak, 02 Juni 2020 09:33

НАРЕДНЕ СЕДМИЦЕ ПОЧИЊУ РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ ДВА КРУЖНА ТОКА

У сали за састанке општине Брод данас је одржан радни састанак и договор око предстојећих активности и почетка изградње два кружна тока, предвиђена на споју магистралног пута М 14.1 и улице Бродског батаљона.

Састанку су присуствовали в.д. начелник Одјељења за просторно уређење, стамбено-комуналне послове и екологију Горан Максић, руководилац РЈ „Електродистрибуције“ Брод Градимир Вукман, директор КП „Комвод“ Жељко Миличић, испред ЈП „Путеви Републике Српске“ Ведран Пјанић, те Бранко Милишић, испред предузећа МГ “Минд“ које је извођач радова.

Сама реализација пројекта изградње обилазнице око Брода предвиђена је у двије фазе. Прва фаза реализована је реконструкцијом дијела улице Бродског батаљона, док је другом фазом планирана изградња два кружна тока. Почетак радова на првом кружном току код градских базена очекује се до 10. јуна, док ће радови на другом кружном току, код маркета „Дујанић“, почети у току извођења радова на првом кружном току.

Уговорена вриједност радова је 2,18 милиона КМ са ПДВ-ом, а реализацијом овог пројекта створиће се услови за измјештање комплетног теретног саобраћаја из уже градске зоне.