srijeda, 06 Novembar 2019 13:08

НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ БРОД ПОСЈЕТИЛИ УЧЕНИЦИ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ''ЛИЈЕШЋЕ''

Четрдесет ученика од првог до петог разреда Основне школе ''Лијешће'' и подручних одјељења из Винске и Клакара у пратњи учитељица данас су посјетили општину Брод, гдје их је у сали за састанке угостио начелник Илија Јовичић.

Ученици  у оквиру редовне наставе изучавају рад јавних институција, те су овим путем, на практичан начин жељели да се што боље упознају са радом и дјеловањем своје локалне заједнице.

У свом обраћању, начелник је ученицима појаснио шта је то локална самоуправа, каква је организација, које су надлежности и начин рада Општинске управе.

Дјеца су потом извела кратак рецитаторски програм и на тај начин се захвалили начелнику и његовим сарадницима на гостопримству.

У оквиру данашње посјете бродским институцијама 80 ученика ОШ ''Лијешће'', у пратњи својих учитељица, посјетили су Полицијску станицу Брод и народну библиотеку ''Бранко Ћопић''.

skola 2skola 3