srijeda, 20 Decembar 2017 11:59

НАЧЕЛНИК ПРИСУСТВОВАО ПОТПИСИВАЊУ СПОРАЗУМА ПО ПРОЈЕКТУ РЕЛОАД

Начелник општине Брод Илија Јовичић је у уторак 18. 12. 2017. године у згради Делегације Европске уније у Сарајеву присуствовао озваничењу сарадње по пројекту Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану (РеЛОаД) који финансира Европска унија, а проводи UNDP. Потписивањем Споразума, локалне заједнице међу којима и општина Брод, су изразиле своје опредјељење да осигурају веће учешће грађана у процесима доношења одлука на локалном нивоу, у оквиру Регионалног програма за развој локалне демократије на Западном Балкану (РеЛОаД).

Споразум су потписали представници 21 локалне самоуправе БиХ. Апликација општине Брод је проглашена најуспјешнијом на расписаном конкурсу и реализација овог пројекта је већ започета. Споразум за општину Брод је потписао начелник Илија Јовичић. У свом обраћању, начелник Јовичић је изразио спремност на побољшање начина рада Општинске управе у сарадњи са организацијама цивилног друштва што ће се постићи имплементацијом овог пројекта.  Посебна пажња ће бити посвећена пројектима који пружају социјалне услуге за оне најрањивије, равноправности сполова, заштита околине, људска права.