srijeda, 19 Juni 2019 21:51

МИНИСТАР ПРИВРЕДЕ И ПРЕДУЗЕТНИШТВА ПОСЈЕТИО ПРЕДУЗЕЋА У БРОДУ

Министар привреде и предузетништва Републике Српске Вјекослав Петричевић је данас у Броду одржао састанак са начелником општине Брод Илијом Јовичићем. Састанку у 14.30 је присуствовао помоћник министра за привредни развој Велимир Андрић. У другом дијелу посјете, министар Петричевић је у Броду посјетио предузећа „Аллегро схоес" д.о.о. за производњу горњих дијелова обуће и „Сцаи Адаптер" које се бави производњом металних одљевака и стројном обрадом метала. Општина Брод  је члан Сарадничке мреже, а два посјећена предузећа су из Програма постинвестиционе подршке/афтерцаре у који је општина Брод такође укључена. О састанку Министар привреде и предузетништва г. Петричевић је рекао да је разговарано о стању привреде и инвестиционим могућностима: "Чули смо позитивне ствари о пословној зони, а дотакли смо се и теме подстицаја који ће се додјељивати у наредном периоду за инвеститоре". "Упознали смо се са стањем и са чиме Брод располаже како бисмо то могли понудити инвеститорима", закључио је министар г. Петричевић.