ponedjeljak, 08 Juni 2020 13:04

МАТУРАНТИ СШЦ „НИКОЛА ТЕСЛА“ БЕЗ ТРАДИЦИОНАЛНЕ МАТУРСКЕ ЗАБАВЕ

Иако је Влада Републике Српске донијела Одлуку којом се одобрава организовање матурских забава са максималним бројем до 50 ученика, матуранти СШЦ „Никола Тесла“ одлучили су да, због прекида редовне наставе у марту и тренутне епидемиолошке ситуације изазване појавом вируса корона, неће организовати традиционалну матурску забаву.

Према препорукама Министарства просвјете и културе Републике Српске и Републичког педагошког завода СШЦ „Никола Тесла“ организовао је полагање матурских испита који се такође полажу без физичког присуства ученика, односно путем интернета.

Школа се по питању неискориштених карата за превоз ученика, у сарадњи са Одјељењем за привреду и друштвене дјелатности општине Брод, обратила аутопревознику „Плавшић“ д.о.о од ког је добила одговор да ће ово предузеће ученицима издати ваучере и на тај начин омогућити да искористе карте које су платили у марту.