nedjelja, 24 Novembar 2019 08:13

КАРАТЕ КЛУБ „ПОЛЕТ“ У ЊЕМАЧКОЈ ОСВОЈИО 11 МЕДАЉА

У Њемачком мјесту Burgkirchen одржан је карате турнир „BURGKIRCHEN OPEN MEMORIAL - INTERNATIONAL KARATE AND KOBUDO TOURNAMENT“  на којем су учествовала 34 клуба и 451 такмичар из Аустрије, Њемачке, Србије, Босне и Херцеговине, Словеније, Индије и Италије.

Брођани, чланова Карате клубa „Полет“ из Брода у овој изузетно јакој, међународној конкуренцији освојили су 11 медаља, а у укупном пласману 15. мјесто.

Златном медаљом у Њемачкој окитиле су се Сара Дуроња и Анастасија Митровић, за сребро су се изборили Јован Броћило, Ирис Мрђа и Милица Радовановић, док су треће мјесто и бронзану медаљу освојили Зорана Глигоревић, Нина Ружојчић, Павле Ружојчић, Теодора Топић и Дарио Зечевић.

Екипно друго мјесто у борбама освојиле су Тина Тешановић, Сара Дуроња и Ема Василић.

Овакав успјех у изузетно јакој међународној конкуренцији говори да Карате клуб „Полет“ Брод вриједно ради, а добре резултате показује и на домаћој и на међународној сцени.