utorak, 11 Februar 2020 08:14

САСТАНАК СА ЗАКУПЦИМА ШТАНДОВА НА ГРАДСКОЈ ПИЈАЦИ

Начелник општине Брод Илија Јовичић одржао је састанак са групом грађана који раде и имају своје штандове на Градској пијаци и на коме јe, између осталог, разговарано о условима и начину обављања овог вида дјелатности.

Јовичић је након састанка истакао да ће у наредном периоду, с циљем обезбјеђивања једнаких услова рада за све на Градској пијаци, надлежне општинске институције и ЈКП ''Комвод'', провјерити и упоредити рјешења и уговоре закупаца штандова и пословних простора о тачној квадратури простора у којима обављају дјелатност.

-Закупци се морају вратити у габарите односно квадратуру за коју су и потписали уговоре, а контролу ових активности вршиће надлежна општинска служба,- рекао је начелник Јовичић. Подсјетио је и да пролази између штандова морају бити у оним димензијама какве су и предвиђене, а исто се односи и на противпожарни пут који из безбједносних разлога мора бити у сваком моменту проходан.