četvrtak, 28 Mart 2019 10:49

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА БАЊСКО ЛИЈЕЧЕЊЕ - МИНИСТАРСТВО

Обавјештавају се чланови породица погинулих бораца и ратни војни инвалиди од I до Х категорије, да је Министарство рада и борачко-инвалидске заштите, расписало Јавни позив за подношење захтјева ради упућивања 568 ратних војних инвалида и чланова породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске, у бањско-климатске здравствене установе. Рок за достављање писмених захтјева је 15 дана од дана објављивања Јавног позива, односно закључно са 12.04.2019.године.

Са подручја општине Брод у бањско-климатске здравствене установе биће упућено 7 лица (4 члана породице погинулих бораца и 3 ратна војна инвалида од I до Х категорије). Право на бањску рехабилитацију у 2019. години немају лица која су то право користили по Пројекту бањске рехабилитације министарства у протекле три године као и РВИ-ампутирци и параплегичари који су бањску рехабилитацију користили путем Фонда здравственог осигурања Републике Српске у истом периоду, у складу са правилником Фонда.

Комплетан текст Јавног позива објављен је дана 28.03.2019. године на огласној табли и службеној страници општине Брод: