utorak, 26 Novembar 2019 12:45

ИЗВЈЕШТАЈ ОЕБС-а О МОГУЋНОСТИМА ПОЈАВЕ КОРУПЦИЈЕ

У Броду је данас презентован ОЕБС-oв извјештај на тему процјена могућности за појаву корупције у области финансирања цивилног друштва на локалном нивоу који је ова организација урадила у сарадњи са 20 општина из цијеле БиХ.

Како је појаснио Синиша Петровић, службеник ОЕБС канцеларије у Бања Луци, на основу урађене анализе идентификована су најчешће мјеста на којима се корупција може појавити у општинским праксама додјеле финансијских средства организацијама цивилног друштва. Истаскнуто је да идентификована могућност корупције не значи и њено присутво.

У извјештају се наглашава да је циљ пружање помоћи јединицима локалне самоуправе у смањењу могућности појаве корупције у области пружања подршке организацијама цивилног друштва на локалном нивоу, те афирмација улоге цивилног друштва у развоју општине. Састанку су, поред начелника општине и његових сарадника, присуствовали представници бројних организација цивилног друштва с подручја општине Брод, те одборници скупштине општине.

20191126 110608