utorak, 10 April 2018 13:24

ИЗГРАДЊА ЗГРАДА И ПОСЛОВНИХ ОБЈЕКАТА У ТОКУ

У општини Брод у току су пројекти изградње стамбених и пословних зграда. На локацији између ТЦ Корт Фрукта и Градске пијаце у току је изградња двије стамбене зграде.

Поред зграде у изградњи од приватног инвеститора, гради се и стамбена зграда са 15 станова за социјално становање по програму Регионалног стамбеног збрињавања подпројекта БХ3. Крајем октобра прошле године извођачи радова су уведени у посао. Радови добро напредују, а завршетак зграде је планиран почетком јесени ове године.

У дијелу Пословне зоне бр. 6 на локацији у Улици Змаја Јове Јовановића у Броду, страни инвеститор је прошле године путем лицитације купио земљишта са пратећим зградама у привреди. Купац, њемачки инвеститор предузеће „KRAMPITZ INTERNATIONAL& PARTNER“, је са почетком прољећа почео уређење 30138 м2 овог земљишта. У плану је изградња производне хале и запошљавање нових 30 радника.

zgr1

krkl3