nedjelja, 17 Maj 2020 21:45

ИЗГРАДЊА ОГРАДЕ ОКО ПРАВОСЛАВНОГ ГРОБЉА У ВЕЛИКОЈ БРУСНИЦИ

У Великој Брусници у току су радови бетонирања 102 метра ограде око православног гробља, чијим ће завршетком бити крунисан посао изградње укупно 264 метра ограде око гробља, започет прије неколико мјесеци.

Након што буде завршено бетонирање темеља, слиједи постављање поцинчаних стубова, алиминијумске ограде и стилизоване улазне капије од кованог жељеза, као и бетонирање стазе од улаза до капеле у самом гробљу. Завршетак радова очекује се до краја јуна.

Радове, вриједне око 22.000 КМ, финансирају мјештани добровољним прилозима, а подршка локалне заједнице, ни у овој хвале вриједној акцији Брусничана, није изостала.

Милан Видић, један од агилнијих мјештана, истакао је да настоје максимално допринијети развоју села кроз изградњу и уређење заједничких објеката, путне и друге инфраструктуре, те је апеловао на мјештане да се укључе у развој Бруснице. Напоменуо је да су у протекле непуне двије године, Брусничани сакупили и у своје село уложили 123.000 КМ.

brusnica 1