srijeda, 06 Novembar 2019 09:09

ЕКИПА ОШ ''ЛИЈЕШЋЕ'' У ПОЛУФИНАЛУ КВИЗА ''НАУЧИ СЕ ЧОВЈЕЧЕ''

Шесточлана екипа ЈУОШ ''Лијешће'' (Лука Сукара, Бранислав Џабић, Борис Глувак, Жељана Лелић, Данијел Теодосић и Слађана Вукичевић), након изузетног наступа 26. и 27. октобра пласирала се у полуфинално издање ТВ квиза ''Научи се човјече'' РТРС-а. Квиз који захтијева висок ниво знања и бројних вјештина, реализује се у копродукцији са ЕТМ продукцијом, сарадњи са Министарством просвјете и културе, Републичким педагошким заводом, уз подршку Предсједника и Владе Републике Српске. Аутори и водитељи пројекта су познати глумачки пар Ненад Окановић-Оки и Бојан Ивковић-Боки.

Републички педагошки завод одабрао је 32 школе из 28 општина Српске, међу којима и ОШ ''Лијешће'', а ученици од шестог до деветог разреда показују знање из српскох језика, географије, историје и опште културе.

kviz 2