srijeda, 18 Mart 2020 09:51

ДОМ ЗДРАВЉА: НЕМА ОБОЉЕЛИХ ОД КОРОНА ВИРУСА

На подручју општине Брод нема обољелих од вируса корона, а број лица која су под епидемиолошким надзором, од јуче до данас у 9 часова, порастао је са 47 на 106.

Саша Миличић, љекар у бродском Дому здравља, главним разлогом за драстично повећање овог броја наводи мјере обавезног пријављивања свих држављана БиХ који долазе у земљу не само из ЕУ, него и земаља свијета.

Додао је да, у сарадњи са епидемиолозима и инфектолозима, редовно прате развој ситуације и шаљу извјештаје надлежним службама.

-Имали смо једног пацијента који је упућен на инфективну клинику. Тамо је прегледан и анализиран, те је утврђено да није позитиван на корона вирус-, изјавио је Миличић и додао да је у последњих седам дана надлежна епидемиолошка служба консултована у још три случаја код којих је искључена свака сумња од могућег оболијевања вирусом КОВИД-19.