četvrtak, 16 Maj 2019 14:00

САСТАНАК ЗА ПОЧЕТАК САРАДЊЕ

Данас је општину Брод посјетила делегација на челу са потпредсједником Републике Српске Јосипом Јерковићем. У делегацији са г. Јерковићем били су Жељко Колар жупан Крапинско-загорске жупаније Републике Хрватске, Сања Миховилић прочелница жупанијског Управног одјела за господарство и пољопривреду, Дамир Галоић протокол жупана, Иво Мијић предсједник Клуба Хрвата у Вијећу народа РС, Давор Чордаш делегат у Вијећу народа РС иПаво Дујак предсједник "Савеза за повратак исељених и расељених Босанске Посавине".

Тема састанка је била сарадња на развојним пројектима, обука за припрему приједлога пројеката и стпендирање студената. Састанак делегације са начелником општине Илијом Јовичићем и његовим сарадницима из Општинске управе је организован у 10.30 у сали за састанке. Након састанка, делегација је посјетила обновљену кућу повратника и погон за прераду воћа у Доњим Колибама.