petak, 14 Septembar 2018 09:49

ДАНАС ПОЧИЊЕ САЈАМ ПРИВРЕДЕ У БРОДУ

Програм свечаног отварања „Сајма привреде, пољопривреде и туризма Брод 2018“ почиње данас у 11 часова, на платоу испред Дома спортова. У програму учествују културно умјетничка друштва „Душко Трифуновић“ и „Лијешће“ и „Богдан трио“, а водитељ је познати естрадни умјетник Бране Живковић. Присутнима ће се обратити Ружица Маслић директор Туристичке организације општине која је организатор Сајма, Илија Јовичић начелник општине Брод – генерални спонзор Сајма. Сајам „Брод 2018“ ће отворити Зоран Савић помоћник министра индустрије, енергетике и рударства за развој малих и средњих предузећа и предузетништва.

Сајам је изложбено – продајног карактера и одржава се 14. и 15. 9. 2018. године од 7 – 19 h. Други дан Сајма, одржавају се такође веома посјећени и запажени „Гастро сусрети“ гдје се на најљепши начин представља  традиција, култура и квалитет хране ових крајева.

Субота – Гастро фест, испред Дома спортова:

-           do 13ºº часова – изложени штандови са припремљеном храном,

-           13ºº часова – отварање гастро сусрета „Брод 2018“ године

-           13³º  часова – окупљање поред мјеста за кухање котлићи,

-           13³º до 16ºº часова  –  кухање котлића,

-           16ºº – 16³º часова – дегустација котлића (oцјењивање котлића за такмичаре),

-           17 ³º до 18ºº часова  –  дегустација котлића за посјетиоце,

-           18ºº  часова  –  проглашење побједника и додјела захвалница свим учесницима.

prijem sajam18

На фотографији - Пријем од 10 часова, у сали за састанке општине са гостима из Рековца, Шида, Врања и Пољске.