nedjelja, 07 Juli 2019 19:20

БРОДСКУ ОПШТИНУ ПОГОДИЛО ОЛУЈНО НЕВРИЈЕМЕ

Данас, нешто иза 17 часова, подручје бродске општине погодило је невријеме, параћено јаком кишом и олујним вјетом.

По налогу начелника општине Брод Илије Јовичића, одмах су ангажоване екипе Цивилне заштите, ЈКП ''Комвод'' и Територијане ватрогасне јединице општине Брод, које отклањају посљедице штете.

Олујни вјетар, причинио је штету широм бродске општине, оштећен је већи број кровова на стамбеним и пословним објектима, поломљен је већи број стабала на градском и сеоском подручју, а штета се биљежи и на усјевима. На срећу града није било.

Олујно невријеме није заобишло ни електро мрежу. Неколико далековода на сеоском подручју је остало без напона, као и нисконапонска мрежа, а екипе РЈ ''Електодистрибуција'' Брод санирају кварове.

У ЈКП ''Комвод'' истичу да су ангажовали екипе које на градском и сеоском подручју укљањају стабла са саобраћајница. Како наглашавају, снабдијевање водом је редовно.

Све дежурне екипе су на терену, евидентирају причињену штету и помажу становништву у отклањању посљедица невремена.

Бројеви телефона дежурних служби:

Територијална ватрогасна јединица Брод - 123

ЈКП "Комвод" - 065/011-822