petak, 02 Avgust 2019 12:43

БРОДСКО ПОЉЕ 2 - СЈЕЋАЊЕ НА 32 ПОГИНУЛА БОРЦА ВРС

У МЗ Бродско поље 2, код старе основне школе данас је служен парастос, запаљене свијеће и положено цвијеће за 32 борца ВРС, који су своје животе дали у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, као и за погинуле борце из других крајева чије су се породице трајно настаниле у овој мјесној заједници.

Бродско поље 2 једна је од највећих мјесних заједница по броју становника, а предсједник Савјета ове мјесне заједнице Миле Вукман рекао је да су на споменик уклесана имена суграђана који су у рату стали на браник отаџбине и који су својим животима изградили темељ нашег постојања на овим просторима.

Вијенце на спомен обиљежје положиле су породице погинулих бораца, представници општине Брод, борачке организације, мјесног одбора бораца и мјештани.