srijeda, 13 Juni 2018 12:29

АСФАЛТИРАЊЕ И РЕКОНСТРУКЦИЈА УЛИЦА

На сједници Владе Републике Српске 26. 6. 2018. године донесена је Одлука која се односи на приоритетне пројекте по програму јавних инвестиција Српске. Овом одлуком Броду су додјељена средства у износу од 380.000,00 КМ. Средства су намјењена за асфалтирање и реконструкцију улица и путева. Улице које су планиране овим програмом су:

Улица Војводе Радомира Путника,у Мјесној заједници Тулек, асфалтирање у укупној дужини од 100 метара,

Косовска улица, асфалтирање у Мјесној заједници Тулек, дужина120 метара,

Свилајска улица, Мјесна заједница Бродско Поље 2 – ново насеље, асфалт у дужини од 160 метара,

Улица Меше Селимовића, Мјесна заједница Бродско Поље 2 – ново насеље,укупне дужине 240 метара и

саобраћајница у Горњем Клакару, асфалтирање укупно1100 метара.

Предвиђени рок за извођење радова је 30 радних дана од потписа уговора и увођења извођача у посао. Потписивање уговора се очекује у наредних десет дана како је предвиђено роковима процедура јавних набавки.

Начелник општине Брод Илија Јовичић је изразио захвалност Влади Српске за ова средства и улагање у инфраструктуру на подручју општине. „У току је поступак и расписан је тендер и за комплетну реконструкцију Улице Војводе Живојина Мишића чиме ће Брод, уз асфалтирање ових улица и путева, добити квалтетнију локалну саобраћајну мрежу“ додао је начелник Јовичић.