utorak, 19 Novembar 2019 09:25

РАДНО ВРИЈЕМЕ НА ДАН ПРАЗНИКА

На основу  Закона о празницима Републике Српске и статута општине Брод, начелник општине донио је закључак да се свим правним лицима и самосталним предузетницима на подручју општине Брод у циљу уредног снабдијевања грађана неопходним прехрамбеним и другим артиклима и услугама, на дан празника – Дан успостављања Општег оквирног споразума за мир у БиХ 21. новембра. 2019. године, одређује радно вријеме.

С  тим у вези,  дужни су да раде:

1. Привредни субјекти који обављају комуналну дјелатност
  2. Професионална ватрогасна јединица
  3. Јавни превоз путника – аутобуски терминал, у складу са редовима вожње

Поред субјеката из предходног члана, у оквиру пуног радног времена могу да раде:

1. Привредни и други субјекти којима је другим законским прописима изричито дозвољено да раде
  2. Предузећа и радње које обављају пекарску дјелатност
  3. Бензинске станице
  4. Здравствене установе
  5. Продавнице погребне опреме
  6. Угоститељски објекти
  7. Привредни субјекти који имају континуирани процес производње

Сви остали привредни и други субјекти на подручју општине Брод, могу да раде у временском периоду од 7 до 12 часова.

На свим јавним објектима, пословним, стамбено – пословним објектима и просторијама, обавезно је истицање заставе.

Надзор над примјеном овог закључка вршиће надлежна тржишна инспекција и комунална полиција.