četvrtak, 15 Novembar 2018 14:51

РАД У ВРИЈЕМЕ ПРАЗНИКА

Начелник општине Брод је донио Закључак 13.11.2018. године којим се свим правним лицима и самосталним предузетницима, на подручју општине Брод, у циљу уредног снабдијевања грађана неопходним прехрамбеним и другим артиклима и услугама,

дозвољава рад на дан празника – Дан успостављања Општег оквирног споразума за мир у БиХ, 21. 11. 2017. године, у времену од 7 до 12 часова.

Апотеке, продавнице погребне опреме и ветеринарске амбуланте могу радити пуно радно вријеме током републичких празника.

На свим јавним објектима, пословним, стамбено-пословним објектима и просторијама, обавезно је истицање заставе, у складу са чланом 167. Одлуке о комуналном реду  („Службени гласник општине Брод“, број 3/13, 10/15 и 9/17).

Послодавац је дужан да радницима, који ће радити на дане празника, омогући остваривање права у складу са прописима о раду.

Надзор над примјеном овог закључка вршиће надлежна тржишна инспекција и комунална полиција. Закључак можете погледати испод: