četvrtak, 05 Septembar 2019 12:48

Број: 04-370-200/19

Датум: 03.09.2019.

ОБАВЈЕШТЕЊЕ

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске подсјећа све власнике и кориснике обрадивог и необрадивог земљишта да су дужни спроводити све предвиђене мјере за сузбијање и уништавање амброзије на том земљишту, што је прописано Одлуком Владе Републике Српске.

Наглашавамо да је обавеза свих субјеката да на својим површинама до почетка цвјетања униште амброзију примјеном агротехничких, механичких·хемијских мјера. У том смислу, у наредном периоду ће бити пооштрене инспекцијске контроле свих површина на присуство амброзије.

Предвиђене новчане казне за физичка лица која не буду предузела мјере  за  сузбијање и уништавање  амброзије  износе 700 КМ, док  су казне за правна  лица  у износу  од 5.000 КМ. Ове мјере се проводе ради смањења присуства алергена у ваздуху и заштите здравља становништва.