srijeda, 07 Novembar 2018 07:41

ЈЕСЕЊА ДЕРАТИЗАЦИЈА

Обавјештавају се грађани да ће се од 12.11.2018. год 17.11.2018. године извршити јесења систематска дератизација. Општина Брод има закључен уговор са предузећем за санитарну и еколошку заштиту „Еко-БеЛ“ које ће изводити ове радове.

Молимо грађане да омогуће стручним екипама извођење радова како би дератизација била што успјешнија. Такође, молимо јавност да онемогући приступ дјеци и домаћим животињама затрованим мамцима, да затровану масу не дирају рукама и да се придржавају упутства које ће им на терену дати стручна лица.

Субјекти чије трошкове дератизације сноси Општина Брод су:

         Зграде државне управе и објекти којима газдује Општина

         Предшколске, школске установе и вјерски објекти

         Социјалне и здравствене установе

         Јавне зелене површине, гробља и дивље депоније на сеоском и градском подручју

         Напуштени објекти и објекти оштећени ратом у којима се тренутно не борави, са припадајућим двориштима

         Обале ријека

Систематска дератизација у

-           Приватним и државним предузећима

-           Примарна и секундарна канализциона мрежа

-           Индивидуална домаћинства и стамбени фонд

-           Приватним услужним,трговинским и угоститељским радњама

-           Депонији смећа

Изводиће се према цјеновнику „Еко-БеЛ“ предузећа.