Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Moj život bez računara

Milan Đujić, učenik devetog razreda Osnovne škole „Liješće“ autor je knjige poezije „Moj život bez računara“ koja je upravo izašla iz štampe.

Milan kaže da je poeziju počeo da piše još 2018. godine kada je napisao pjesmu „1. Maj“ koja je tada ostala zapisana u njegovoj svesci. Tek kasnije kada se odlučio da pjesmu objavi, te naišao na pozitivne reakcije,  odlučio je da nastavi da piše.  Iako planira u životu da se bavi informatikom, poezija je nešto što ga ispunjava, kaže on.

Prema riječima direktorice škole Nade Gostić, kolektiv škole odlučio se da ovom mladom pjesniku pruži podršku te finansira štampanje njegovog prvenca.

Zbog trenutne epidemiološke situacije izazvane virusom korona škola trenutno nije u prilici da organizuje promociju knjige, pa se čeka popuštanje propisanih mjera zaštite i lijepo vrijeme kako bi se organizovala promocija, a učenici škole i njihovi roditelji bolje upoznali sa poezijom ovog mladog pjesnika.