ponedjeljak, 20 Novembar 2017 09:55

КОНКУРС ЗА СПОРТИСТE СА ИНВАЛИДИТЕТОМ

Министарство породице, омладине и спорта расписало је конкурс за суфинансирање активности спортских организација лица са инвалидитетом и појединаца спортиста са инвалидитетом са сједиштем у Републици Српској.

Расподјела буџетских средстава у укупном износу од 35.000,00 КМ врши се за суфинансирање спортских активности у износу од 500,00 КМ до 5.000,00 КМ по пројекту, а које се односе на:

а)         учешће на међународним такмичењима - регионална лига, европске и свјетске лиге/првенства/купови (у циљу развоја и афирмације спорта Републике Српске),

б)        учешће на првенствима/куповима Републике Српске или Босне и Херцеговине (у циљу развоја спортских грана/грана спорта Републике Српске),

в)         појединце спортисте са инвалидитетом за учешће на међународним такмичењима (у циљу развоја и афирмације спорта Републике Српске),

г)         организацију традиционалних спортских манифестација или турнира међународног и републичког значаја (у циљу развоја и промоције спорта Републике Српске).

Цијели текст конкурса можете преузети овдје: