Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Članovi „Aikido“ kluba pripremaju se za prvenstvo Republike Srpske

Nakon što su Republički i Opštinski štab za vanredne situacije donijeli odluku o popuštanju mjera donesenih u borbi protiv virusa korona, te dozvolili održavanje treninga, nakon više od mjesec dana „ Aikido“ klub u Brodu počeo je sa redovnim treninzima, rekao je trener kluba Nebojša Ćerić.

U klubu trenutno trenira oko pedesetak mališana, a više od polovine se priprema za Otvoreno prvenstvo Republike Srpske koje će se održati 29. maja u Banja Luci, na kojem pravo učešća imaju starosne kategorije od 6 do 21 godine.

U toku su i pripreme za polaganje za crni pojas 4. DAN, za koji će 24. juna u Banja Luci polagati i trener brodskog „Aikido“ kluba Nebojša Ćerić.

Nakon prvenstva slijedi polaganje za pojas, a potom i ljetna pauza do septembra. Prema riječima Ćerića, ukoliko dobiju dozvolu od Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske u Trebinju će biti organizovan i ljetni kamp.

U oktobru, u okviru obilježavanja „Oktobarskih svečanosti slobode“, u Brodu će biti organizovan Kup Republike Srpske.