Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Brodski karatisti uspješni na prvenstvu za djecu u Modriči

U subotu, 8. maja u organizaciji  KK „Šampion“održano je „Regionalno Karate prvenstvo za djecu do 13 godina Modriča“.

Na prvenstvu je učestvovalo 15 klubova iz Republike Srpske, regiona i inostranstva sa preko 170 takmičara, a u izuzetno jakoj konkurenciji brodski karatisti osvojili su 3 medalje.

Jovan Broćilo, u borbama pojedinačno u kategoriji dječaka 2010. godište do 40 kilograma,  osvojio je srebrnu medalju.

Nina Ružojčić, u borbama pojedinačno u kategoriji djevojčica 2010. godište do 36 kilograma, osvojila je bronzanu medalju.

Teodora Duronja, u katama pojedinačno u kategoriji djevojčica do 9 godina, takođe je osvojila bronzanu medalju.

Postignutim uspjehom na ovom takmičenju brodski karatisti su još jednom pokazali da KK „Polet“ iz Broda ima dugogodišnju i uspješnu tradiciju. U ovom klubu brodski mališani treniraju, druže se, ali i utiču na pravilan tjelesni razvoj, rekla je jedan od trenera u klubu Jovana Ignjatić.