ПРЕВЕНТИВНЕ МЈЕРЕ У БРОДУ ПРОДУЖЕНЕ ДО 5. МАРТА – ОД 1. МАРТА ДОЗВОЉАВА СЕ МУЗИКА УЖИВО

Општински штаб за ванредне ситуације, на основу Одлуке Републичког штаба за ванредне ситуације, донио је Закључак којим се до 5. марта, на подручју општине Брод, продужавају превентивне мјере донесене с циљем спречавања ширења вируса корона. Између осталог, забрањују се сва јавна окупљања у групама већим од 50 лица, као и приватна окупљања у групама већим од 10 лица.

Остаје на снази мјера којом се грађани обавезују да у затвореном простору носе заштитну маску, придржавају заштитних мјера физичког растојања и дезинфекције. Препоручује се да  грађани на отвореном простору користе заштитне маске уколико није могуће одржавати физичку дистанцу од два метра.

Од 1. марта дозвољава се организација музике уживо у угоститељским објектима за смјештај, исхрану и пиће уз поштовање свих епидемиолошких мјера које је прописао ЈЗУ ”Институт за јавно здравство Републике Српске”.