У БИЈЕЉИНИ ДОГОВОРЕНА САРАДЊА СЕМБЕРИЈЕ, МАЈЕВИЦЕ И ПОСАВИНЕ

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић одржао је y Бијељини састанак са начелницима и представницима општина Брода, Лопара, Модриче, Угљевика и Шамца.

Састанку је присуствовао начелник општине Брод Зоран Видић, а разговарало се о јачању и унапређењу сарадње локалних заједница, јачању прекограничне сарадње, као и учествовању у пројектима прекограничне сарадње.

Посебан акценат био је на разговору о могућностима унапређења развоја привреде у региону, јер, како је речено, регија која подразумијева Семберију, Мајевицу и Посавину има велики потенцијал за довођење нових инвеститора.

На састанку је договорено да се у наредном периоду интензивира сарадња на принципу заједничког приступа ка пројектима, заједничког представљања и изражавања зajeдничких потенцијала, које је потребно што боље искористити.

Предложено је да се пракса организовања оваквих састанака настави и у наредном периоду.