ОДРЖАНА 6. ТЕМАТСКА СЈЕДНИЦА СО БРОД

У амфитеатру СШЦ”Никола Тесла”  одржана је 6. Тематска сједница СО Брод на којој је усвојен Нацрт одлуке о усвајању буџета општине Брод за 2021. годину у износу од 10.891.000 КМ.

Пошто се овим документом уређују питања која су од посебног значаја за грађане, односно функционисање и рад локалне управе, општинско Одјељење за финансије  ће организовати и спровести јавне расправе након којих ће бити дефинисан коначан Приједлог буџета општине Брод за наредну годину.

Како је образложено, осим поштовања законских процедура буџетског календара, усвајање Нацрта буџета је веома важно због тога што је он основ за израду плана јавних набавки за наредну годину. На основу тог плана локална управа  иде у процедуру јавних набавки ради закључења годишњих уговора који треба да буду на снази од почетка наредне године. Због  тога је, како је наглашено, веома битно да буџет буде усвојен на вријеме како би се обезбиједило  несметано функционисање општинске управе од  1. јануара 2021. године.