МЕД ИЗ БРОДСКОГ ПЧЕЛИЊАКА ”ГОГУЉИЦА” НАЈБОЉИ НА САЈМУ У ТУЗЛИ

Брођанка Гордана Видић, власник пчеларства ”Гогуљица” освојила је златну медаљу и прво мјесто за најквалитетнији и најбоље оцијењени мед у категорији ”Ливада” на међународни сајму пчеларства ”Медена Тузла 2020”, који је окупио око 180 излагача.

Поред ове награде, мед произведен у њеном пчелињаку након урађeних анализа квалитета, награђен је са још двије златне медаље што је, како Видић истиче, награда за посвећеност пчелама и производњи квалитетних природних пчелињих производа.

Видић истиче да треба промовисати домаћу производњу и подржати произвођаче јер имају најбоље домаће производе.

Пчелињак ”Гогуљица” Видић је формирала прије двије године и тренутно располаже са око 40 друштава.

-Посла око кошница увијек има али је итекако занимљив и лијеп. Пчеле траже сталну пажњу и његу, и ко хоће озбиљно радити овај посао и имати врхунске производе, мора се максимално посвети пчелама-, каже Видић и додаје да оном ко жели да успије у овом послу пчелињак мора бити на првом мјесту, те да посвећеност овом позиву води до успјеха.