ПОЧЕЛА РЕАЛИЗАЦИЈА ДОГОВОРЕНЕ ИЗГРАДЊЕ КАНАЛИЗАЦИЈЕ У ДИЈЕЛУ БРОДСКОГ ПОЉА 2

На недавно одржаном састанку општинског руководства са представницима станара улица Првог српског батаљона и Пилота Бранка Пјанића, постигнут је договор да се изгради канализациона мрежа којом би се ријешило вишегодишње питање канализације и одводње у ове двије улице.

Према договору, завршена је и пројектна документација, набављен је дио потребног материјала, односно канализационих цијеви, а радове ће извести радници ЈКП „Комвод“.

Изградња канализације ће се финансирати из буџета општине Брод, а радови би, уколико временске прилике дозволе, требали почети у најскорије вријеме.

Начелник је најавио ће се канализација радити и у два огранка улице Саве Ковачевића на Бродском Пољу 1, јер су од Владе Републике Српске већ обезбијеђена средства за асфалтирање свих пет огранака у овој улици.