ЗАВРШЕНА РЕКОНСТРУКЦИЈА ПОДРУЧНИХ АМБУЛАНТИ У СИЈЕКОВЦУ, ДОЊЕМ И ГОРЊЕМ КЛАКАРУ

Након недавне реконструкције, данас су у Сијековцу, Доњем и Горњем Клакару свечано отворене просторије амбуланти породичне медицине, а средства за обнову обезбиједила је општина Брод.У наредном периоду амбуланте ће бити опремљене неопходном медицинском опремом, биће организован долазак доктора породичне медицине и медицинског особља бродског Дома здравља, уз могућност доласка специјалиста.Циљ реконструкције и опремања амбуланти је да здравствена заштита буде што доступнија грађанима руралног дијела наше општине.Треба истаћи да су у протеклом периоду значајна средства уложена у јачање здравственог сектора на подручју Брода. Реконструисан је Дом здравља, отворене амбуланте породичне медицине у Лијешћу, Винској и Горњим Колибама, набављена нова возила хитне помоћи, мобилни ултразвучни апарат, биохемијски анализатор, а реализовани су и други пројекти који за циљ имају побољшање здравствене заштите за све становнике општине Брод.