СВЕЧАНО ОБИЉЕЖЕН ЗАВРШЕТАК РАДОВА НА КРУЖНОЈ РАСКРСНИЦИ КОД ГРАДСКИХ БАЗЕНА

Начелник општине Брод и извршни директор за техничке послове ЈП „Путеви Републике Српске“ Давор Кострешевић пресијецањем врпце свечано су обиљежили завршетак радова и пуштање у саобраћај кружне раскрснице код градских базена, на укрштању улица Краља Петра 1. Ослободиоца, односно магистралног пута Брод – Модрича (М-14.1) и улице Бродског Батаљона, чија је вриједност по ријечима Кострешевића око 1 милион КМ.Кострешевић је истакао да ће се тек завршетком другог кружног тока код маркета „Дујанић“, који ће повезати обилазницу, заокружити комплетан и пун смисао овог инфраструктурног пројекта, те измјестити тешки саобраћај из ужег градског језгра. Начелник општине Брод изразио је задовољство што се један овако велики инфраструктурни пројекат, који је у потпуности финансирала Влада Републике Српске, приводи крају и додао да је захвалан људима који су препознали потребу да се Брод развија и добије једну модерну саобраћајницу која ће ријешити вишегодишњи саобраћајни колапс у нашем граду. Он је овом приликом истакао да су у току и активности око измјештања царинског терминала на одговарајућу локацију, чиме ће се у потпуности ријешити проблем саобраћаја у ужем језгру града.Вриједност комплетног пројекта, два кружна тока са заобилазницом, по ријечима Кострешевића је око 3.900.000 КМ.