„ДМ МОНТАЖА“ ПОЧЕЛА ГРАДЊУ САВРЕМЕНОГ ПОСЛОВНОГ ОБЈЕКТА

Копањем темеља предузеће ”ДМ монтажа” у пословној зони ”Скеле” на парцели од 5.000 квадрата, почело је са градњом савременог пословног објекта – производне хале од 1.000 и управне зграде од 300 метара квадратних.Сувласник „ДМ Монтаже“ Мика Зечевић истакао је да ће темељи бити урађени у наредних 30 дана. Истакао је да ће у новом објекту, у почетку посао наћи најмање 50 радника.Реализација ове значајне инвeстиција омогућена је захваљујући рјешавању имовинско-правних односа на земљишту и бројним олакшицама које општина Брод пружа инвеститорима, а све у циљу отварања нових радних мјеста. Једна од њих је и додјела земљишта без накнаде, у зависности од броја новозапослених радника. Ову погодност искористило је и ово предузеће које се бави пословима монтаже, израде и ремонта енергетских постројења. Успјешно послује на тржишту ЕУ и сусједних земаља.-Ово је једна од четири производне хале које ће се градити у Броду. Поред „ДМ Монтаже“, још три привредна субјекта су у фази куповине земљишта, комплетирања парцеле и израде пројектне документације. Наредних дана Брод ће посјетити и два потенцијална инострана улагача заинтересована за земљиште намијењено градњи пословних објеката-, изјавио је начелник општине и истакао да је Брод на добром путу отварања нових радних мјеста.