ФУДБАЛСКИ ВЕТЕРАНИ ИЗ СРБОБРАНА, БАЊАЛУКЕ И БОРОВА ПОНОВО У БРОДУ НА ТУРНИРУ ПРИЈАТЕЉСТВА
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 4 Oktobra, 2025 у 15:05

Ветерани Фудбалског клуба "Србобран" из Србобрана, "Врбас" из Бањалуке и Завичајног удружења Срба Озрена и Посавине из Борова и ове године одазвали су се позиву да учествују на Међународном турниру "Сусрет пријатеља Брод 2025", који 14. пут организује Српско спортско удружење (ССУ) "Пријатељи" Брод у склопу вишедневне манифестације Октобарске свечаности слободе.
Турнир у великој дворани Спортског центра почео је интонирањем химни "Моја Република" и "Боже правде", а учеснике је у име Општинске управе Брод поздравио начелник Милан Зечевић.
Он је изразио задовољство што турнир који је започео још 2010. године и даље траје, те што су се организатори потрудили да заузме важно мјесту у склопу манифестације Октобарске свечаности слободе.
„Драго нам је да су ти контакти између градова остали и наравно, драго нам је да се традиција наставља“, истакао је Зечевић и додао:
„Играчи су задовољни, наши малишани су дошли нешто да науче и свакако да можда и преузму ту бакљу одговорности коју ће наставити и једног дана заједно са својим родитељима“.
Начелник општине је пожелио успјех свим такмичарима, али додао и да Брођани знају да је турнир ревијалног карактера и да има за циљ да се кроз спорт и дружење ода почаст свим борцима протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата.
Фудбалске ветеране окупило је Удружење „Пријатељи“, а предсједник Мирун Јокановић није крио задовољство што су се данас у Броду окупили они који пријатељство његују дуги низ година.
"Заиста наши пријатељи су поново ту, а све у име Октобарских свечаности слободе, да изразимо помен и сјећање на наше припаднике Војске Републике Српске који су дали своје животе у протеклом Отаџбинском рату“, истакао је Јокановић и додао:
„То и јесте циљ наше манифестације, гдје смо као Удружење узели себи за обавезу да отргнемо од заборава, да не дозволимо да се заборави на наше момке, на наше људе, на наше родитеље, дједове који су давали животе у Отаџбинском рату, бранећи нашу земљу и бранећи наш град“.
Он се захвалио свим учесницима турнира, али и Општинској управи која је препознала значај овог турнира, те пружила подршку да се и ове године традиција настави.
Прије почетка турнира фудбалски ветерани су положили вијенце на централном спомен-обиљежју борцима и жртвама рата на Тргу патријарха Павла, те обишли спомен-собу и упалили свијеће погинулим борцима Војске Републике Српске.










КОНФЕРЕНЦИЈА БЕБА 2026 У БРОДУ
Туристичка организација општине Брод, уз подршку Општине Брод, организује традиционалну манифестацију „Конференција беба 2026“, која ће бити одржана у уторак, 30. јуна 2026. године, у Градском парку у Броду, са…
25.06.2026 08:19
КУД „ДУШКО ТРИФУНОВИЋ“ ПРЕДСТАВЉА БРОД НА МЕЂУНАРОДНИМ ФЕСТИВАЛИМА У ИСТАНБУЛУ
Чланови Културно-умјетничког друштва „Душко Трифуновић“ отпутовали су данас у Истанбул, гдје ће током седмодневног боравка наступити на два интернационална фестивала и представити културно насљеђе, традицију и обичаје Посавине, промовишући на…
24.06.2026 13:35
ИСПРАЋЕНА ДРУГА ГРУПА КОРИСНИКА НА БАЊСКУ РЕХАБИЛИТАЦИЈУ У ТЕСЛИЋ
Шест корисника из реда борачких категорија отпутовало је данас на десетодневну бањску рехабилитацију у ЗТЦ „Бања Врућица“ у Теслићу, у оквиру програма подршке који Општина Брод реализује путем јавног конкурса…
24.06.2026 13:28