ФУДБАЛСКИ ВЕТЕРАНИ ИЗ СРБОБРАНА, БАЊАЛУКЕ И БОРОВА ПОНОВО У БРОДУ НА ТУРНИРУ ПРИЈАТЕЉСТВА
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 4 Oktobra, 2025 у 15:05

Ветерани Фудбалског клуба "Србобран" из Србобрана, "Врбас" из Бањалуке и Завичајног удружења Срба Озрена и Посавине из Борова и ове године одазвали су се позиву да учествују на Међународном турниру "Сусрет пријатеља Брод 2025", који 14. пут организује Српско спортско удружење (ССУ) "Пријатељи" Брод у склопу вишедневне манифестације Октобарске свечаности слободе.
Турнир у великој дворани Спортског центра почео је интонирањем химни "Моја Република" и "Боже правде", а учеснике је у име Општинске управе Брод поздравио начелник Милан Зечевић.
Он је изразио задовољство што турнир који је започео још 2010. године и даље траје, те што су се организатори потрудили да заузме важно мјесту у склопу манифестације Октобарске свечаности слободе.
„Драго нам је да су ти контакти између градова остали и наравно, драго нам је да се традиција наставља“, истакао је Зечевић и додао:
„Играчи су задовољни, наши малишани су дошли нешто да науче и свакако да можда и преузму ту бакљу одговорности коју ће наставити и једног дана заједно са својим родитељима“.
Начелник општине је пожелио успјех свим такмичарима, али додао и да Брођани знају да је турнир ревијалног карактера и да има за циљ да се кроз спорт и дружење ода почаст свим борцима протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата.
Фудбалске ветеране окупило је Удружење „Пријатељи“, а предсједник Мирун Јокановић није крио задовољство што су се данас у Броду окупили они који пријатељство његују дуги низ година.
"Заиста наши пријатељи су поново ту, а све у име Октобарских свечаности слободе, да изразимо помен и сјећање на наше припаднике Војске Републике Српске који су дали своје животе у протеклом Отаџбинском рату“, истакао је Јокановић и додао:
„То и јесте циљ наше манифестације, гдје смо као Удружење узели себи за обавезу да отргнемо од заборава, да не дозволимо да се заборави на наше момке, на наше људе, на наше родитеље, дједове који су давали животе у Отаџбинском рату, бранећи нашу земљу и бранећи наш град“.
Он се захвалио свим учесницима турнира, али и Општинској управи која је препознала значај овог турнира, те пружила подршку да се и ове године традиција настави.
Прије почетка турнира фудбалски ветерани су положили вијенце на централном спомен-обиљежју борцима и жртвама рата на Тргу патријарха Павла, те обишли спомен-собу и упалили свијеће погинулим борцима Војске Републике Српске.










ПОЧЕЛА ИСПЛАТА СОЦИЈАЛНИХ ДАВАЊА ЗА МЈЕСЕЦ МАРТ
Одјељење за финансије Општине Брод обавијестило је кориснике новчаног додатка за његу и помоћ другог лица, кориснике личних инвалиднина, те кориснике сталне новчане помоћи да је данас, 16. јуна почела…
16.06.2026 17:39
ЈУБИЛАРНИ 10. МЕЂУНАРОДНИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „БРОД 2026“ СЉЕДЕЋЕГ ВИКЕНДА НА СТАДИОНУ „ПОЛЕТА“
На стадиону Омладинског фудбалског клуба „Полет 1926“ у Броду наредног викенда, 20. и 21. јуна, биће одржан јубиларни 10. међународни фудбалски турнир „Брод 2026“, који ће окупити велики број младих…
16.06.2026 13:04
KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА
Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…
16.06.2026 07:52