+387 53 610 116

Вијести

УСПЈЕШНО ИЗВЕДЕНА ВЈЕЖБА „ВАТРЕНИ ОГАЊ“

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 29 Aprila, 2024 у 10:47

Професионална ватрогасно-спасилачка јединица Брод је у сарадњи с општинском организацијом Црвеног крста данас успјешно извела показну ватрогасну вјежбу „Ватрени огањ“. Вјежба је реализована у просторијама и испред зграде Пошта Српске, Радна јединица Брод.

Бродски ватрогасци су демонстрирали претраживање, евакуацију и збрињавање повријеђених у просторијама поште, те гашење пожара на самој згради. Процедуре око збрињавања повријеђених показали су волонтери Црвеног крста.

„Примарни задатак екипе Црвеног крста Брод огледао је у пружању прве медицинске помоћи учесницима у вјежби приликом ситуације стварног повређивања у току извођења вјежбе, затим  у самој вјежби, симулација збрињавања повриђених лица до Дома здравља у Броду, казао је Илија Сељаковић, секретар Општинске организације ЦК Брод. 

Старјешина Професионалне ватрогасно-спасилачке јединице Брод Миле Вукман казао је да је циљ вјежбе да се запослени у Поштама Српске упознају са процедурама евакуације у случају пожара.

„Ове године смо изабрали да објекат Пошта Српске буде локација на којој ће се вјежба извести. Битно је да особље буде упознато са процедурама евакуације у случају пожара или било које друге незгодне ситуације“, казао је Вукман.

Он је додао да се вјежба организује у складу са годишњим планом и програмом стручног оспособљавања и усавршавања ватрогасаца-спасилаца за 2024. годину на коју је Министарство унутрашњих послова дало сагласност.  

„У вјежби је учествовало осам ватрогасаца, два навална возила. Мислим да је вјежба успјешно реализована и до краја године остаје нам још једна вјежба на води“, истакао је Вукман. 

news
ПРВИ ПУТ У БРОДУ – КИНО НА ОТВОРЕНОМ У ГРАДСКОМ ПАРКУ

Туристичка организација Брод, у сарадњи са младима Брода, организује прво кино на отвореном у нашем граду, које ће бити одржано у недјељу, 28. јуна, у Градском парку. Посјетиоци ће од…

23.06.2026 11:06

news
СВЕЧАНО ОТВОРЕНА 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“

Изложбом радова из претходног сазива, синоћ је у просторијама Пошта Српске свечано отворена 47. Акварелистичка колонија „Сава“. Симболични кључ Колоније, рад вајара Драге Хандановића начелник општине Брод Милан Зечевић уручио…

23.06.2026 07:22

news
ЗЕЧЕВИЋ: ВЕЗЕ СА КОСОВОМ И МЕТОХИЈОМ СУ НЕРАСКИДИВЕ

Начелник општине Милан Зечевић данас је у сали за састанке угостио ученике и наставнике Основне школе „Угљаре“ из истоименог насеља у општини Косово Поље који од петка бораве у Броду.…

22.06.2026 12:33