УСПЈЕШНО ИЗВЕДЕНА ВЈЕЖБА „ВАТРЕНИ ОГАЊ“
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 29 Aprila, 2024 у 10:47

Професионална ватрогасно-спасилачка јединица Брод је у сарадњи с општинском организацијом Црвеног крста данас успјешно извела показну ватрогасну вјежбу „Ватрени огањ“. Вјежба је реализована у просторијама и испред зграде Пошта Српске, Радна јединица Брод.
Бродски ватрогасци су демонстрирали претраживање, евакуацију и збрињавање повријеђених у просторијама поште, те гашење пожара на самој згради. Процедуре око збрињавања повријеђених показали су волонтери Црвеног крста.
„Примарни задатак екипе Црвеног крста Брод огледао је у пружању прве медицинске помоћи учесницима у вјежби приликом ситуације стварног повређивања у току извођења вјежбе, затим у самој вјежби, симулација збрињавања повриђених лица до Дома здравља у Броду, казао је Илија Сељаковић, секретар Општинске организације ЦК Брод.
Старјешина Професионалне ватрогасно-спасилачке јединице Брод Миле Вукман казао је да је циљ вјежбе да се запослени у Поштама Српске упознају са процедурама евакуације у случају пожара.
„Ове године смо изабрали да објекат Пошта Српске буде локација на којој ће се вјежба извести. Битно је да особље буде упознато са процедурама евакуације у случају пожара или било које друге незгодне ситуације“, казао је Вукман.
Он је додао да се вјежба организује у складу са годишњим планом и програмом стручног оспособљавања и усавршавања ватрогасаца-спасилаца за 2024. годину на коју је Министарство унутрашњих послова дало сагласност.
„У вјежби је учествовало осам ватрогасаца, два навална возила. Мислим да је вјежба успјешно реализована и до краја године остаје нам још једна вјежба на води“, истакао је Вукман.











ПРВИ ПУТ У БРОДУ – КИНО НА ОТВОРЕНОМ У ГРАДСКОМ ПАРКУ
Туристичка организација Брод, у сарадњи са младима Брода, организује прво кино на отвореном у нашем граду, које ће бити одржано у недјељу, 28. јуна, у Градском парку. Посјетиоци ће од…
23.06.2026 11:06
СВЕЧАНО ОТВОРЕНА 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“
Изложбом радова из претходног сазива, синоћ је у просторијама Пошта Српске свечано отворена 47. Акварелистичка колонија „Сава“. Симболични кључ Колоније, рад вајара Драге Хандановића начелник општине Брод Милан Зечевић уручио…
23.06.2026 07:22
ЗЕЧЕВИЋ: ВЕЗЕ СА КОСОВОМ И МЕТОХИЈОМ СУ НЕРАСКИДИВЕ
Начелник општине Милан Зечевић данас је у сали за састанке угостио ученике и наставнике Основне школе „Угљаре“ из истоименог насеља у општини Косово Поље који од петка бораве у Броду.…
22.06.2026 12:33