Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

УСВОЈЕН НАЦРТ БУЏЕТА ЗА 2022. ГОДИНУ

У уторак 22.11.2021. године одржана је 10. редовна сједница Скупштине општине (СО) Брод. Због мјера превенције везаних за COVID-19 сједница је одржана у амфитеатру Средњошколског центра „Никола Тесла“.

На овој сједници одборници су усвојили нацрт буџета општине за 2022. годину. Буџет за наредну годину планиран је у износу 11.517.434 КМ. Порески приходи планирани су у износу од 5.644.500 КМ што је за 1,36% више од планираних буџетом у 2021.години, и са 49% учествују у структури укупно планираних буџетских средстава. Непорески приходи су планирани у износу од 4.002.934 КМ, за 1,77% више од  планираних буџетом за 2021. године, а у структури укупно планираних буџетских средстава учествују са око 34,75%. Буџетски издаци у односу на план буџета за 2021. годину већи су за 1,29% или 146.434 КМ. Нацрт буџета за наредну годину биће упућен у јавну расправу, а потом ће се у форми приједлога наћи пред одборницима СО Брод на децембарској сједници.

Скупштина је усвојила и нацрт Oдлуке о допунским правима бораца, војних инвалида и породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске. Овим актом ревидирана су одлуке из 2008. и 2014. године јер се одређена права као што су право на накнаду за трошкова превоза за дјеце-ученика, приоритет у додјели стипендије, обезбјеђење паркинг мјеста за РВИ, реализују кроз друге одлуке. Такође, у новој одлуци на адекватнији начин дефинисано је право на додјелу једнократне новчане помоћи за стамбено збрињавање. Нацрт Одлуке ће бити упућен на јавну расправу.

Одборници су на овој, новембарској сједници усвојили Програм комуналних дјелатности Општине Брод за 2022. годину и приједлог Одлуке о отпису учешћа у капиталу, акцијама, у власништву општине Брод у привредном друштву „Гријање“ а.д. Брод. На овој сједници одборници нису прихватили Извјештај о раду Одбора за жалбе за прошлу годину.

Извор: Радио Брод