Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

УЛИЧНА ТРКА ОСНОВАЦА И СРЕДЊОШКОЛАЦА

Поводом обиљежавања Октобарских свечаности слободе, у Броду је данас у главној Улици Светог Саве, до Трга Патријарха Павла, од 10 часова организована школска улична трка. Трчали су узрасти 8. и 9. разреда основних школа „Свети Сава“ и „Лијешће“ и средњошколци СШЦ „Никола Тесла“.

Ово је традиционално тамичење које се одржава сваког октобра, поводом свечаности слободе. Око 150 ученика се тамичило на 1000, 800 и 600 метара. Дјечаци средњошколци су трчали најдужу стажу, а 800 метара су трчали дјечаци основне школе и средњошколке. Најкраћу стазу су трчале дјевојчице основне школе.

За прва три мјеста у мушкој и женској конкуренцији, и за основну и средњу школу обезбјеђене су новчане награде. Признања и награде су уручили замјеница начелника Андријана Шаран и начелник општине Зоран Видић.

Награде су овојили:

Основна школа