ТОКОМ ВИКЕНДА „НИКЛЕ“ НОВЕ ДИВЉЕ ДЕПОНИЈE – ИЗ ОПШТИНСКЕ УПРАВЕ ПОРУЧУЈУ: БИЋЕМО ПРИНУЂЕНИ НА ОДРЕЂЕНЕ МЈЕРЕ
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 30 Decembra, 2024 у 11:43

Упркос бројним апелима и упозорењима грађанима везаним за непрописно одлагање отпада, Комунална полиција општине Брод је овог викенда током обиласка терена уочила нове дивље депоније и то на локацијама у Тулеку, иза некадашњег предузећа „Метал-емајл“, преко пута Дома здравља, у насељу Махала, те на неколико мјеста у улици Светог Саве.
„Локална управа општине Брод, у сарадњи са Јавним комуналним предузећем „КОМВОД“ Брод и Комуналном полицијом општине Брод проводи низ активности на уклањању дивљих депонија које су се током посљедњих година наталожиле на подручју наше општине. С тим у вези постигнути су заиста велики резултати. Велики број тих дивљих депонија је уклоњен, постављене су одговарајуће табле које упозоравају грађане на недозвољено стварање тих дивљих депонија и ту смо постигли одређене резултате“, рекао је Слободан Милићевић, шеф кабинета начелника општине Брод и додао:
„Међутим, и поред свих тих активности неки неодговорни грађани и даље одлажу смеће на јавну површину, тамо гдје то није дозвољено и тиме стварају, прије свега, ругло у нашем граду и на цјелокупној општини“.
Према његовим ријечима, покренута је још интензивнија кампања на отклањању дивљих депонија, те су уочена нова нелегална одлагалишта смећа у мјесним заједницама Тулек и Махала, те на неколико мјеста у улици Светог Саве.
„Наложено је Комуналној полицији Општине Брод да се већ данас идентификују грађани који су то учинили и један број тих грађана смо идентификовали и Комунална полиција ће издати налог да се у што краћем року отклоне те депоније, односно, грађани који су одлагали смеће да је сами отклоне. У противном, бићемо заиста принуђени да поступимо у складу са Одлуком о комуналном реду која није ни мало популарна“, нагласио је Милићевић и прецизирао:
„Она предвиђа и одређену новчану санкцију, али за оне најнеодгворније грађане, изгледа да ништа друго не преостаје, него да их на тај начин санкционишемо и да схвате да једноставно смо се ухватили у коштац са тим и ми нећемо одустати док год град, али и цијелу општину не доведемо у уредно стање“.
Он је обавијестио физичка лица која немају гдје да одлажу отпад да то могу да учине на градској депонији и то уз минималну накнаду, а све са циљем избјегавања стварања нових дивљих депонија испред приватних кућа, на улицама на путевима и другим јавним површинама.













ПРВИ ПУТ У БРОДУ – КИНО НА ОТВОРЕНОМ У ГРАДСКОМ ПАРКУ
Туристичка организација Брод, у сарадњи са младима Брода, организује прво кино на отвореном у нашем граду, које ће бити одржано у недјељу, 28. јуна, у Градском парку. Посјетиоци ће од…
23.06.2026 11:06
СВЕЧАНО ОТВОРЕНА 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“
Изложбом радова из претходног сазива, синоћ је у просторијама Пошта Српске свечано отворена 47. Акварелистичка колонија „Сава“. Симболични кључ Колоније, рад вајара Драге Хандановића начелник општине Брод Милан Зечевић уручио…
23.06.2026 07:22
ЗЕЧЕВИЋ: ВЕЗЕ СА КОСОВОМ И МЕТОХИЈОМ СУ НЕРАСКИДИВЕ
Начелник општине Милан Зечевић данас је у сали за састанке угостио ученике и наставнике Основне школе „Угљаре“ из истоименог насеља у општини Косово Поље који од петка бораве у Броду.…
22.06.2026 12:33