Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

СНИМЉЕНИ КАДРОВИ ЗА ДОКУМЕНТАРНИ ФИЛМ

У Броду је у недељу 13. фебруара 2022. године организована трећа од пет поворки сјећања у оквиру снимања документарног филма „Свједок“ редитеља Дениса Бојића. Филм је  посвећен ратном путу патолога Зорана Станковића и његовом боравку током рата у Републици Српској и БиХ. Прича представља истину ратног страдања, приказану кроз биографски портрет најпознатијег српског патолога који је из крви и блата овдашњих гробница извлачио и идентификовао страдале како би их породице могле достојанствено сахранити.

Поворком, а потом окупљањем на градском гробљу, на мјесту проналаска масовне гробнице из које су 1993. године ексхумирани посмртни остаци 88 убијених Срба у чијој је ексхумацији и одбукцији учествовао патолог Станковић, Брођани су одали почаст жртвама страдалим у Одбрамбено-отаџбинском рату и тако учествовало у кадровима филма који ће бити свједочанство о српском страдању у протеклом рату.

Извор новости и цијела репортажа о снимању је на порталу Радио Брода.

eskort eskişehir -

Personel Sağlık