Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА „ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ“

Грађани Брода су у празничном расположењу обиљежили славу општине „Покров Пресвете Богородице“ 14. октобра. Поводом крсне славе општине „Покрова Пресвете Богородице“ и славе истоименог Храма служена је света архијерејска литургија.

Литургију су служили: његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански господин Фотије, гости: епископ Никифорос, који носи титулу древне епископије Аморио у Турској, а столује у Солуну у манастиру Влатадон; архимандрит Палама из манастира Кутлумуш, уз саслужење свештенства Епархије.

Епископ Никифорос је на прославу крсне славе Храма и Општине дошао по благослову његовог преосвештенства епископа митилинског господина Јаковоса, дугогодишњег добротвора општине Брод. Након литургије свечана литија је прошла кроз град.

На Тргу Патријарха Павла поред споменика палим борцима и жртвама рата, свештенство је очитало молитву за помен свим страдалницима, војницима и војсковођама одбрамбено – отаџбинског рата. По повратку у Храм „Покрова Пресвете Богородице“ освештан је и преломљен славски колач.

Начелник општине Зоран Видић је овом приликом епископу Фотију уручио признање општине Брод – Повељу „Покров Пресвете Богородице“. Прослави крсне славе Храма и Општине присуствовали су многобројни угледни гости, представници градова, општина, установа и институција.

Извор: Епархија зворничко-тузланска

eskort eskişehir -