+387 53 610 116

Вијести

ОДРЖАН ИНИЦИЈАЛНИ САСТАНАК КОЈИМ ЈЕ ПОНОВО ОЖИВЉЕН ПРОЈЕКАТ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ВОДОВОДНЕ И КАНАЛИЗAЦИОНЕ МРЕЖЕ У БРОДУ

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 30 Januara, 2025 у 17:01

Начелник општине Брод Милан Зечевић одржао је данас састанак са представницима Пројектантске куће „ERI-ITA“ (Economic Resilience Initiative – Infrastructure Technical Assistance) која би требало да изради идејно рјешење за израду новог пречишћавача у фабрици воде у Броду.

Ријеч је о пројекту реконструкције водоводне и канализационе мреже који се проводи на нивоу цијеле Републике Српске, а ова пројектантска кућа сарађује са тимом европских консултаната и са Jединицом за управљањем пројектом при Министарству финансија РС.

„Ријеч је о пројекту који је започео прије седам или осам година, а негдје 2021. године пројекат је дошао у застој. Нико се тиме није бавио, али ми смо успјели концем прошле године да добијемо састанак са госпођом Бојаном Пољашевић која је руководилац Јединице за руковођење пројектом и резултат је данашњи састанак са пројектантима“, рекао је начелник општине Брод Милан Зечевић.

Он је прецизирао да пројекат предвиђа двије фазе, од којих је прва реконструкција и изграђивање новог пречишћавача у фабрици воде у Броду, а друга проширење и санација дијела канализационе мреже и канализационих колектора.

„Данас су нас посјетили представници пројектантске куће из Србије која би требало да изради идејно рјешење како би изгледао нови пречишћавач у фабрици воде. Добили смо већ радне задатке и у наредном периоду треба да извршимо специјална испитивања и мјерења квалитета и свих других елементарних састојака воде на основу којих ће пројектанти да пројектују све оно што треба, дакле од филтерских испуна до начина прерада, начина самог утврђивања новог система пречишћавања воде“, казао је Зечевић и додао да ће Брод по завршетку пројекта добити значајно унапријеђен систем пречишћавања воде.

Начелник општине се захвалио Министарству финансија РС које сноси комплетан трошак израде овог идејног рјешења, те нагласио да је ријеч о врло значајној суми издвојених средстава.

Укупна вриједност пројекта је 2,3 милиона евра, а већи дио ће се финансирати средствима Владе РС.

Данашњем састанку присуствовали су и в.д. начелника Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Боро Грабовац, технички директор ЈКП „Комвод“ а.д. Брод Предраг Маринковић, те Драган Бардак који је ангажован да проучи и отклони недостатке који постоје у тренутној фабрици за прераду воде.

news
ЈУБИЛАРНИ 10. МЕЂУНАРОДНИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „БРОД 2026“ СЉЕДЕЋЕГ ВИКЕНДА НА СТАДИОНУ „ПОЛЕТА“

На стадиону Омладинског фудбалског клуба „Полет 1926“ у Броду наредног викенда, 20. и 21. јуна, биће одржан јубиларни 10. међународни фудбалски турнир „Брод 2026“, који ће окупити велики број младих…

16.06.2026 13:04

news
KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА

Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…

16.06.2026 07:52

news
У ПОНЕДЈЕЉАК ПОЧИЊЕ 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“

Изложбом радова насталих у прошлом сазиву, те симболичним уручењем кључа колоније у понедјељак, 22. јуна у 19.00 часова у просторијама Пошта Српске у Броду ће бити свечано отворена 47. по…

16.06.2026 07:33