Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ОБИЉЕЖЕНА КРСНА СЛАВА „ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ“

Грађани Брода су у празничном расположењу обиљежили славу општине „Покров Пресвете Богородице“ 14. октобра. Поводом крсне славе општине „Покрова Пресвете Богородице“ и славе истоименог Храма служена је света архијерејска литургија. Прослави крсне славе Храма и Општине присуствовали су многобројни гости: представници градова, општина, установа и институција, те особе из привредног, културног и политичког живота.

Литургију су служили: његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански господин Фотије, гости: епископ Никифорос, који носи титулу древне епископије Аморио у Турској, а столује у Солуну у манастиру Влатадон; архимандрит Палама из манастира Кутлумуш, уз саслужење свештенства Епархије. Епископ Никифорос је на прославу крсне славе Храма и Општине дошао по благослову његовог преосвештенства епископа митилинског господина Јаковоса, дугогодишњег добротвора општине Брод.

Након литургије свечана литија је прошла кроз град. На Тргу Патријарха Павла поред споменика палим борцима и жртвама рата, свештенство је очитало молитву за помен свим страдалницима, војницима и војсковођама одбрамбено – отаџбинског рата. По повратку у Храм „Покрова Пресвете Богородице“ освештан је и преломљен славски колач. Начелник општине Зоран Видић је овом приликом епископу Фотију уручио признање општине Брод – Повељу „Покров Пресвете Богородице“.

Извор: Епархија зворничко-тузланска