+387 53 610 116

Вијести

НАБАВКОМ НОВОГ САНИТЕТСКОГ ВОЗИЛА ЗА ДОМ ЗДРАВЉА ЗНАЧАЈНО УНАПРИЈЕЂЕНА ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА БРОЂАНА

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 3 Juna, 2026 у 13:10

Дом здравља Брод богатији je за ново савремено санитетско возило, чија је набавка реализована за потребе хитне медицинске помоћи и транспорта пацијената.

Возило вриједно око 104.000 КМ набављено је уз подршку Општине Брод, која је за ову намјену издвојила 50.000 КМ, док су преостала средства обезбијеђена из буџета здравствене установе.

Примопредаји кључева присуствовали су начелник општине Брод Милан Зечевић, предсједник Скупштине општине Брод Милош Станишић и руководство Дома здравља Брод.

Директор Дома здравља др Саша Миличић истакао је да ће ново возило значајно побољшати квалитет и ефикасност здравствених услуга.

„Управо смо завршили реализацију једног заиста великог и значајног пројекта за нашу установу. Тренутно смо имали на располагању само два санитетска возила, што дефинитивно није довољно за потребе наших грађана. Набавком новог возила, много боље и много успјешније ћемо реализовати све наше задатке и обезбиједити још квалитетнију здравствену заштиту грађана општине Брод“, навео је Миличић.

Он је подсјетио да је број санитетских возила у протекле три године смањен са четири на два због старости, истрошености и велике километраже, те нагласио да је набавка новог возила била неопходна како би се обезбиједио несметан рад служби.

О значају новог санитета за свакодневни рад говорио је и возач Дома здравља Горан Лазић, који већ 14 година обавља овај посао.

„У зависности од дана, ми дневно прелазимо између 300 и 500 километара. То нису мале удаљености, а пацијенте најчешће возимо према болници у Добоју, али и за Бањалуку, Београд, Нови Сад и Фочу. То су дуги и захтјевни путеви на којима возило мора бити стопостотно поуздано“, рекао је Лазић.

Он је додао да ће ново возило омогућити бржи и сигурнији транспорт пацијената, што је од изузетног значаја за квалитет здравствене заштите.

Начелник општине Брод Милан Зечевић поручио је да су улагања у здравство један од приоритета локалне самоуправе.

„Општина Брод је за ову намјену издвојила 50.000 КМ, док укупна вриједност набавке санитетског возила износи око 104.000 КМ. Ова активност представља наставак улагања у здравствену опрему и инфраструктуру“, истакао је Зечевић.

Подсјетио је да је током прошле године у Дом здравља уложено око 80.000 КМ за повећање енергетске ефикасности објекта и замјену дијела столарије, те најавио да су до краја године планирани набавка возила за превоз дијализних пацијената, нове лабораторијске опреме и додатна улагања у опремање стоматолошке амбуланте.

news
БРОД ОБИЉЕЖАВА 200 ГОДИНА МАТИЦЕ СРПСКЕ

Народна библиотека Брод и Општина Брод организују свечану академију поводом обиљежавања 200 година постојања Матице српске, најстарије српске књижевне, културне и научне институције. Академија ће бити одржана у уторак, 9.…

04.06.2026 11:30

news
НА МЕЂУНАРОДНОЈ ШТРАПАРИЈАДИ У ДОЊИМ ВРЕЛИМА НАСТУПИЛО 55 ТАКМИЧАРСКИХ ПАРОВА КОЊА

Трећа међународна штрапаријада која је јуче одржана у Доњим Врелима окупила је 55 такмичарских парова коња и велики број посјетилаца из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије, Хрватске, Бугарске, Румуније и…

08.06.2026 06:55

news
ПОЧИЊЕ ОБНОВА ЉЕТНИКОВЦА У МОДРИЧКОЈ УЛИЦИ

На иницијативу мјештана Модричке улице данас је започела обнова љетниковца који је због временских услова недавно девастиран. Грађевински материјал у вриједности од око 17.000 КМ oбезбиједила је Општина Брод, а…

07.06.2026 20:57

news
РАДОВАН ВУЧЕНОВИЋ ПОБЈЕДНИК 1. МЕМОРИЈАЛНОГ ФИДЕР КУПА „ЖЕЉКО РАКИЋ“

Побједник 1. Меморијалног фидер купа „Жељко Ракић“ који је јуче успјешно завршен у Броду је Радован Вученовић. Друго мјесто припало је Саши Лукићу, док се на трећу позицију пласирао Игор…

07.06.2026 20:55