+387 53 610 116

Вијести

НОВА РАЧУНАРСКА ОПРЕМА ДОНИРАНА ОСНОВНОЈ ШКОЛИ „СВЕТИ САВА“

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 15 Maja, 2026 у 06:53

У циљу унапређења образовног процеса и обезбјеђивања што бољих услова за рад ученика, Основној школи „Свети Сава“ данас је уручена вриједна донација од осам нових рачунара и пројектор. Ова опрема ће значајно модернизовати начин рада и омогућити младим школарцима лакше стицање дигиталних вјештина које су кључне за њихово даље образовање.

Средства за набавку рачунара и пратеће опреме обезбијеђена су посредством Кабинета предсједника Републике Српске, у оквиру пројекта „Боље школе, боља будућност“.

Приликом примопредаје Ружица Маслић, директорка школе, захвалила се на овој вриједној донацији и изразила задовољство због модернизације школске информатичке опреме.

"Нови рачунари биће инсталисани у кабинету за дигиталну наставу, што значи за ученике нижих разреда, за предмет који се у последњих неколико година изучава у нашем наставном плану и програму, а то је Дигитални свијет", рекла је Маслић.

Нагласила је да је у времену убрзаног технолошког напретка веома значајна свака донација, поготово у информатичкој опреми.

"Наша школа располаже одређеним бројем рачунара и наш информатички кабинет је прилично добро опремљен, али наравно технологија из дана у дан напредује и свакако нам је веома важно да све то испратимо како је најбоље за наше ученике", истакла је Маслић.

Напоменула је да је у посљедње вријеме значајан прилив и донација и финансијских средстава и из Министарства просвјете и културе Републике Српске.

Примопредаји је присуствовао и начелник општине Брод, Милан Зечевић који je истакао важност сарадње између републичких институција и локалних образовних установа.

"Похвално је што је Кабинет предсједника препознао улогу и важност улагања у информатичке системе и дигитализацију. Веома је важно да буде што више пројеката и да у њих буду укључене управо и мање средине као што је Брод. Вјерујем да ће донација бити од велике користи за наше младе људе и надам се да ће се то показати као оправдана инвестиција у годинама које су пред нама", навео је начелник Зечевић и додао:

"Општина Брод је поносно започела један веома комплексан пројекат, пројекат који предвиђа развој гејминг индустрије у нашем граду. Надам се да ће кроз унапређење својих информатичких и дигиталних вјештина, ђаци већ у овом узрасту, моћи много боље да допринесу и да се уклопе у вријеме у коме је размјена информација и дигитална писменост основа сваког образовања".

Предвиђено је да, у оквиру пројекта „Боље школе, боља будућност“, 27 основних и средњих школа широм Републике Српске добије вриједну донацију информатичке опреме.

(Радио Брод)

news
НА МЕЂУНАРОДНОЈ ШТРАПАРИЈАДИ У ДОЊИМ ВРЕЛИМА НАСТУПИЛО 55 ТАКМИЧАРСКИХ ПАРОВА КОЊА

Трећа међународна штрапаријада која је јуче одржана у Доњим Врелима окупила је 55 такмичарских парова коња и велики број посјетилаца из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије, Хрватске, Бугарске, Румуније и…

08.06.2026 06:55

news
ПОЧИЊЕ ОБНОВА ЉЕТНИКОВЦА У МОДРИЧКОЈ УЛИЦИ

На иницијативу мјештана Модричке улице данас је започела обнова љетниковца који је због временских услова недавно девастиран. Грађевински материјал у вриједности од око 17.000 КМ oбезбиједила је Општина Брод, а…

07.06.2026 20:57

news
РАДОВАН ВУЧЕНОВИЋ ПОБЈЕДНИК 1. МЕМОРИЈАЛНОГ ФИДЕР КУПА „ЖЕЉКО РАКИЋ“

Побједник 1. Меморијалног фидер купа „Жељко Ракић“ који је јуче успјешно завршен у Броду је Радован Вученовић. Друго мјесто припало је Саши Лукићу, док се на трећу позицију пласирао Игор…

07.06.2026 20:55