НОВА РАЧУНАРСКА ОПРЕМА ДОНИРАНА ОСНОВНОЈ ШКОЛИ „СВЕТИ САВА“
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 15 Maja, 2026 у 06:53

У циљу унапређења образовног процеса и обезбјеђивања што бољих услова за рад ученика, Основној школи „Свети Сава“ данас је уручена вриједна донација од осам нових рачунара и пројектор. Ова опрема ће значајно модернизовати начин рада и омогућити младим школарцима лакше стицање дигиталних вјештина које су кључне за њихово даље образовање.
Средства за набавку рачунара и пратеће опреме обезбијеђена су посредством Кабинета предсједника Републике Српске, у оквиру пројекта „Боље школе, боља будућност“.
Приликом примопредаје Ружица Маслић, директорка школе, захвалила се на овој вриједној донацији и изразила задовољство због модернизације школске информатичке опреме.
"Нови рачунари биће инсталисани у кабинету за дигиталну наставу, што значи за ученике нижих разреда, за предмет који се у последњих неколико година изучава у нашем наставном плану и програму, а то је Дигитални свијет", рекла је Маслић.
Нагласила је да је у времену убрзаног технолошког напретка веома значајна свака донација, поготово у информатичкој опреми.
"Наша школа располаже одређеним бројем рачунара и наш информатички кабинет је прилично добро опремљен, али наравно технологија из дана у дан напредује и свакако нам је веома важно да све то испратимо како је најбоље за наше ученике", истакла је Маслић.
Напоменула је да је у посљедње вријеме значајан прилив и донација и финансијских средстава и из Министарства просвјете и културе Републике Српске.
Примопредаји је присуствовао и начелник општине Брод, Милан Зечевић који je истакао важност сарадње између републичких институција и локалних образовних установа.
"Похвално је што је Кабинет предсједника препознао улогу и важност улагања у информатичке системе и дигитализацију. Веома је важно да буде што више пројеката и да у њих буду укључене управо и мање средине као што је Брод. Вјерујем да ће донација бити од велике користи за наше младе људе и надам се да ће се то показати као оправдана инвестиција у годинама које су пред нама", навео је начелник Зечевић и додао:
"Општина Брод је поносно започела један веома комплексан пројекат, пројекат који предвиђа развој гејминг индустрије у нашем граду. Надам се да ће кроз унапређење својих информатичких и дигиталних вјештина, ђаци већ у овом узрасту, моћи много боље да допринесу и да се уклопе у вријеме у коме је размјена информација и дигитална писменост основа сваког образовања".
Предвиђено је да, у оквиру пројекта „Боље школе, боља будућност“, 27 основних и средњих школа широм Републике Српске добије вриједну донацију информатичке опреме.

(Радио Брод)
ОДРЖАН РЕДОВАН САСТАНАК СА ПРЕДСТАВНИЦИМА САВЈЕТА МЈЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА
Начелник општине Брод Милан Зечевић одржао је данас редован састанак са предсједницима и представницима Савјета мјесних заједница. Разговарано је о актуелним питањима и потребама мјесних заједница, као и о активностима…
26.06.2026 17:24
СКУПШТИНА ОПШТИНЕ УСВОЈИЛА ОДЛУКУ КОЈОМ СЕ ОТВАРА ПУТ ИЗГРАДЊИ ДОДАТНИХ ПОСЛОВНИХ ОБЈЕКТА У УЛИЦИ КРАЈИШКИХ БРИГАДА
Одборници Скупштине општине Брод су на данас одржаној 18. редовној сједници усвојили Одлуку о усвајању Стручног мишљења и урбанистичко-техничких услова са планом парцелације за формирање грађевинске парцеле за изградњу пословних…
26.06.2026 10:26
ПЕТИ МИНИ ФУТСАЛ ТУРНИР „3x3 БРОД 2026“ ПОЧИЊЕ У ПОНЕДЈЕЉАК
Од понедјељка 29. јуна до петка 3. јула у парку код Спортског центра у Броду одржаће се пети турнир у мини футсалу „3 X 3 Брод 2026“, један од омиљенијих…
26.06.2026 08:26