НАЈАВЉЕНИ НОВИ ПРОЈЕКТИ У ПОЉОПРИВРЕДИ
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 23 Oktobra, 2025 у 11:48

Пољопривредни произвођаче у Броду у идућој години могу да рачунају на корисне пројекте у области пољопривреде, изјавила је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске Анђелка Кузмић, те појаснила да је ријеч о капиталним инвестицијама.
"Све оно што ми радимо и суфинансирамо ће подржати и општина Брод са одређеним средствима, тако да ће наши пољопривредници моћи лакше доћи до опреме, постројења и свега неопходног", изјавила је Кузмић.
Она је додала да Министарство суфинансира капиталне пројекте са 40 одсто средства док ће, према њеним ријечима, општина Брод учествовати у складу са расположивим буџетским средствима.
"Наше службе ће помоћи да осмисле јавни позив, тако да ће пољопривредници и сви заинтересовани грађани моћи да се у исто вријеме пријаве на јавни позив", казала је Кузмић.
На састанку са делегацијом Министарства, начелник Брода Милан Зечевић је искористи прилику да презентује потенцијале за развој ове привредне гране у Броду.
Зечевић је најавио да ће у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске израдити Програм који ће подстаћи овдашње пољопривредне произвођаче на улагања у пољопривредну инфраструктуру.
"Првенствено, будући да Брод нема изграђене своје силосе, желимо да смањимо трошкове и направимо веће могућности за рад нашим пољопривредницима, гдје ћемо уз подршку Министарства идуће године настојати да бар са шест пољопривредних произвођача инсталирамо пољопривредне силосе да би они постали конкурентнији на тржишту", рекао је Зечевић.
Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Српске, Анђелка Кузмић, данас је посјетила газдинства Дејана Грозданић и Бранка Џабић у Лијешћу, гдје је разговарано са домаћинима о производњи, тржишту и ефектима подстицаја Владе.
"На наше задовољство они већ користе наше подстицаје, обрађују огромне површине и задовољство је видјети да у нашој Републици, у свакој нашој општини, људу живе и раде у селу и финансирају се од тога", казала је Кузмић.


KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА
Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…
16.06.2026 07:52
У ПОНЕДЈЕЉАК ПОЧИЊЕ 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“
Изложбом радова насталих у прошлом сазиву, те симболичним уручењем кључа колоније у понедјељак, 22. јуна у 19.00 часова у просторијама Пошта Српске у Броду ће бити свечано отворена 47. по…
16.06.2026 07:33
БРОД ДОМАЋИН МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА У ПОВЛАЧЕЊУ КОНОПЦА
Српско соколско друштво „Вучјак“ 27. јуна у Градском парку у Броду организује Међународно такмичење у повлачењу конопца, које ће од 15.00 часова окупити најбоље екипе из Републике Српске и Србије…
15.06.2026 09:50