НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ БРОД УГОСТИО ЂАКЕ И НАСТАВНИКЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „УГЉАРЕ“
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 17 Juna, 2025 у 11:19

„Док смо причали са ђацима, размењивали мишљења једини услов који су они имали јесте да иду у Брод. Рекли су ‵ако не идемо у Брод, ми нећемо ићи‵, тако да је наша директорица издејствовала да то поново буде Брод и ево нас овде где смо очигледно увек радо примљени и радо виђени гости“, изјавио је Никола Столић наставник математике у Основној школи „Угљаре“ из Косова Поља.
Наиме, двадесетак ученика ове школе у суботу је допутовало у Брод, а данас их је у сали за састанке Општине Брод угостио и почастио начелник општине Милан Зечевић.
„Мислим да је ово лијепа традиција која се наставља читав низ година и вјерујем да је сваком Брођанину веома драго кад види ова насмијана мала лица. Видим да уживају, има неких који су већ били овдје, видим да се радују“, поручио је Зечевић и додао:
„Драго ми је да из Брода могу да се понесу лијепа искуства и знам да су Брођани сигурно добри домаћини, а ја у име општинске администрације, а вјерујем и сваког становника Брода желим овој дјечици да стварно уживају овдје. Угостићемо их на најбољи начин на који ми можемо и надам се да ће ових пар дана проведених у Броду да створе нове успомене и свакако да их очекујемо да дођу и у неком наредном периоду“.
Према ријечима наставника Столића, ученици Основне школе „Угљаре“ су и ове године показали велико интересовање да посјете Брод.
„Од могућих сто процената ђака који су могли да иду, ми смо повели преко 80 процената ђака. Наша школа јесте мала, али њихово одушевљење тиме да дођу у Брод било је огромно и ето нас“, казао је он.
Била је ово прилика и за размјену поклона, а гости из Косова Поља су начелнику општине уручили захвалницу, као и позивницу за прославу Дана школе и Дана општине која ће се одржати 1. новембра.
„Поред тога, дали смо и икону краља Милутина, једног од највећег нашег задужбинара који је подигао преко четрдесет цркава и манастира и ето да та икона чува наш народ на простору општине Брод, а и шире“, казао је Столић.
Начелник општине Брод је изразио наду да ће се ова дружења наставити, али не само у склопу пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“, нeго и мимо тога.
„Покушаћемо да успоставимо некакав вид сарадње између спортских клубова, али и између културно-умјетничких друштава. Надамо се да ће ове године да нам поједина дјеца или нека друга буду гости и да ће да учествују у нашим богатим спортским и културним манифестацијама“, закључио је Зечевић.
За крај овог дружења, ученица шестог разреда Тијана је у пратњи својих колега отпјевала народну пјесму „Ој Косово, Косово“.















ПОЧЕЛА ИСПЛАТА СОЦИЈАЛНИХ ДАВАЊА ЗА МЈЕСЕЦ МАРТ
Одјељење за финансије Општине Брод обавијестило је кориснике новчаног додатка за његу и помоћ другог лица, кориснике личних инвалиднина, те кориснике сталне новчане помоћи да је данас, 16. јуна почела…
16.06.2026 17:39
ЈУБИЛАРНИ 10. МЕЂУНАРОДНИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „БРОД 2026“ СЉЕДЕЋЕГ ВИКЕНДА НА СТАДИОНУ „ПОЛЕТА“
На стадиону Омладинског фудбалског клуба „Полет 1926“ у Броду наредног викенда, 20. и 21. јуна, биће одржан јубиларни 10. међународни фудбалски турнир „Брод 2026“, који ће окупити велики број младих…
16.06.2026 13:04
KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА
Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…
16.06.2026 07:52