+387 53 610 116

Вијести

НАСТУПИМА БЕНДОВА „АРТЕРИЈЕ“ И „ДЕМИНУТИВ“ ПОЧЕО ПЕТИ „ЗИМЗОБРОД“

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 28 Decembra, 2025 у 22:52

Одличним свиркама бродског бенда „Артерије“ и прњаворског „Деминутива“ вечерас је у парку код Спортског центра почела пета по реду манифестација „ЗимзоБрод“ чији је организатор Туристичка организација општине Брод, а покровитељ Општина Брод.

Била је ово прилика да се уз добру атмосферу, храну и пиће окупе Брођани, али и становници сусједних општина. Једна од њих је и Јована Секулић која је из Дервенте са породицом први пут дошла на „ЗимзоБрод“.

„Чула сам да је вечерас отворење и дошла сам да видим како изгледа и могу да кажем да је лијепо“, казала је Јована.

Да је ово манифестација која окупља и старије и млађе генерације свједоче Мира Миличић и Луна Митрић.

Мира је на „ЗимзоБрод“ дошла са друштвом, а каже да је ово прилика да Брођани у овим празничним данима мало изађу из својих домова и забаве се у Градском парку.

Она је позвала све који вечерас нису стигли, обавезно сутра или прекосутра посјете „ЗимзоБрод“.

Ученица петог разреда основне школе Луна такође је у парк дошла са другарицама. Она је похвалила и атмосферу и декорацију која употпуњује празнични амбијент.

„ЗимзоБрод“ су као и ранијих година отворили начелник општине Брод и директор Туристичке организације.

„Драго нам је за једну манифестацију која је почела прије пет година да и даље добија свој наставак и чини ми се да се сваке године нађе нешто ново да се понуди нашим суграђанима, нашим младим људима“, истакао је начелник Милан Зечевић и додао:

„Посебно ми је драго што наши млади талентовани музичари, наше ‵Артерије‵ и вечерас свирају овдје и што су добили прилику да на својеврстан и себи особен начин још једном се представе, да поздраве бродску публику и отворе пето издање нашег ЗимзоБрода“.

Горан Гарачић, директор Туристичке организације је нагласио да су се млади бендови сјајно представили бродској публици и додао да су се за угодан празнични доживљај побринули и излагачи, њих петнаестак који су у парк осим хране и пића, изнијели и разне рукотворине.

„Мислим да је и ове, као и ранијих година ‵ЗимзоБрод‵ пун погодак и људи су дошли да се друже и да уживамо сви заједно“, казао је он и позвао суграђане да и сутра од 18:00 часова дођу у парк како би испратили наступе бродских културно-умјетничких друштава, школа, вртића, школе гитаре, Музичке радионице „Соната“…

Додао је да очекује велику посјету, те најавио „спектакуларан дочек Дјечије нове године“ који је заказан за уторак, 30. децембар од 18:00 часова.

news
ЈУБИЛАРНИ 10. МЕЂУНАРОДНИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „БРОД 2026“ СЉЕДЕЋЕГ ВИКЕНДА НА СТАДИОНУ „ПОЛЕТА“

На стадиону Омладинског фудбалског клуба „Полет 1926“ у Броду наредног викенда, 20. и 21. јуна, биће одржан јубиларни 10. међународни фудбалски турнир „Брод 2026“, који ће окупити велики број младих…

16.06.2026 13:04

news
KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА

Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…

16.06.2026 07:52

news
У ПОНЕДЈЕЉАК ПОЧИЊЕ 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“

Изложбом радова насталих у прошлом сазиву, те симболичним уручењем кључа колоније у понедјељак, 22. јуна у 19.00 часова у просторијама Пошта Српске у Броду ће бити свечано отворена 47. по…

16.06.2026 07:33