+387 53 610 116

Вијести

МЛАДОСТ ПОБИЈЕДИЛА ОБЛАКЕ: БРОД ИСПРАТИО ЈОШ ЈЕДНУ ГЕНЕРАЦИЈУ МАТУРАНАТА

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 23 Maja, 2025 у 22:27

Упркос киши која је цијели дан падала, матуранти Средњошколског центра „Никола Тесла“ су одлучили да не прекидају традицију, па су завршетак средњошколског образовања обиљежили окупљањем у парку код Спортско-културног центра и дефилеом бродским улицама, да би матурску забаву наставили у Хотелу „Оникс“.

Чланови породице, пријатељи и професори испратили су данас седамдесетак бродских младића и дјевојака у нову етапу њихових живота, а фотографисањем у парку, као и претходних година настојали су да овјековјече овај тренутак за памћење.

Прославу су додатно уљепшали млади бродски музичари, виолинисткиња Ивона Ивановић и пјевач, гитариста и хармоникаш Никола Зечевић.

Професор историје Ненад Џабић, један од разредних старјешина чији су ђаци ове године матурирали, истакао је да се нада да су они као професори урадили добар посао и да су ове младе људе припремили да крену даље у нове побједе, да стичу нова животна искуства и да се храбро боре са недаћама које живот носи.

„Данас завршавамо један велики посао. Испраћамо још једну генерацију, четири одјељења и то браваре – завариваче, кулинарске техничаре, техничаре ЦНЦ технологија и једно одјељење гимназије“, рекао је Џабић и додао:

„У сваком случају морам рећи да је просвјетарски посао лијеп посао, јер свакодневно гледате како готово од нуле напредују и из дана постају људи“.

Александра Черек завршила је гимназију и планира да студира њемачки како би студије касније могла да настави у Минхену. Истиче да су школовање и пријатељи оставили вјечити печат у њеном животу.

„Осјећам се поносно на себе и своју генерацију, а својим другарима пожељела бих сву срећу овог свијета и поручила да буду истрајни у оном што желе“, казала је Алаександра.

Дуња Игњатић Солдан прво је одлучила да „стане на луди камен“, а након матуре ће са супругом пут Шведске гдје планира да савлада језик, а након тога да студира кулинарство. Дуња каже да вјерује да ће се у неком тренутку као остварена особа вратити у свој град.

Њен школски колега Виктор Вујиновић такође је постао кулинарски техничар, а свим својим школским другарима и професорима пожелио је много среће и здравља у животу.

Дејан Чечавац, замјеник начелника општине Брод поздравио је матуранте и пожелио им срећу у име начелника општине и цјелокупне општинске управе.

„Пред њима се налазе крупни и важни кораци и важне одлуке и поручујем им да само преданим и педантним радом и упорношћу могу остварити добре резултате“, казао је он.

Матуранте након забаве очекује полагање матурског испита, а послије тога ће бити организована и свечана додјела диплома.

news
ПОЧЕЛА ИСПЛАТА СОЦИЈАЛНИХ ДАВАЊА ЗА МЈЕСЕЦ МАРТ

Одјељење за финансије Општине Брод обавијестило је кориснике новчаног додатка за његу и помоћ другог лица, кориснике личних инвалиднина, те кориснике сталне новчане помоћи да је данас, 16. јуна почела…

16.06.2026 17:39

news
ЈУБИЛАРНИ 10. МЕЂУНАРОДНИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „БРОД 2026“ СЉЕДЕЋЕГ ВИКЕНДА НА СТАДИОНУ „ПОЛЕТА“

На стадиону Омладинског фудбалског клуба „Полет 1926“ у Броду наредног викенда, 20. и 21. јуна, биће одржан јубиларни 10. међународни фудбалски турнир „Брод 2026“, који ће окупити велики број младих…

16.06.2026 13:04

news
KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА

Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…

16.06.2026 07:52